Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Serce kynologa

02 lipca 2016 | Plus Minus | Tomasz P. Terlikowski
źródło: Plus Minus

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło prace nad nowelizacją ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. I od razu przyjęło zasadę, że za znęcanie się nad zwierzakami czy ich zabijanie trzeba karać surowiej.

Resort planuje kary do trzech lat za zwyczajne znęcanie się czy zabicie, a do pięciu za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. A dodatkowo nawiązka w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych. Jednym słowem zwierzęta będą, jeśli ustawa przejdzie, a zapewne tak, lepiej chronione.

Nie mam nic przeciwko temu. Zwierzęta – moje poglądy są w tej sprawie niezmienne – nie mają wprawdzie praw, bo nie są osobami, ale ludzie jako podmioty moralne mają wobec nich pewne obowiązki, a okrucieństwo niszczy także naszą osobowość. Ochrona zwierząt jest więc czymś absolutnie oczywistym. Tyle że wydawać by się mogło, że konserwatywna i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10486

Wydanie: 10486

Zamów abonament