Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzaje i cele inwestycyjne

27 grudnia 1993 | Ekonomia | TB

Fundusze powiernicze

Rodzaje i cele inwestycyjne

Tomasz Berent

Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z inwestowania w jednostki funduszy zbiorczych, takimi jak posiadanie zdywersyfikowanego portfela, zarządzanego przez profesjonalnego menedżera, stosunkowo niskimi opłatami, czy też oszczędnością czasu i środków potrzebnych na monitowanie ruchów cen poszczególnych akcji, dokonywanych ciągłych transakcji itp. , cechą najbardziej zadziwiającą, zwiększającą jeszcze bardziej atrakcyjność sektora, jest różnorodność tychże funduszy.

Uprzednio wyliczone zalety leżały przed laty u podstaw tworzenia instytucji inwestowania wspólnego i jako takie zawsze były uświadamiane i rozumiane przez inwestorów. Szeroka gama różnorodnych "produktów", jak coraz częściej określa się instrumenty finansowe bądź ich pakietów, oferowana współczesnemu inwestorowi jest jednak zjawiskiem znacznie nowszym. Wraz z rosnącą konkurencją na rynkach światowych, globalizacją powiązań finansowych, tak charakterystyczną dla lat 80. , powstawaniem nowych rynków (np. Daleki Wschód, z prężnymi rynkami w Hongkongu, Singapurze czy Taiwanie) czy też nasilającą się presją ze strony coraz bardziej wymagających inwestorów, rośnie liczba i różnorodność funduszy.

1400 trustów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 150

Spis treści
Zamów abonament