Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są chętni do zarabiania na kryzysie

12 czerwca 2020 | Ekonomia i rynek | Marcin Piasecki
źródło: materiały prasowe

Kiedy przedsiębiorcy widzą, że mają problem, warto po pomoc zgłosić się jak najwcześniej, bo potem może być ciężko coś uratować – mówi Grzegorz Piechowiak, współzałożyciel i partner zarządzający firmy doradczej JP Weber.

 

W jakim miejscu jest Polska gospodarka przy wszystkich perturbacjach związanych z koronawirusem?

Bank Światowy stwierdził, że z kryzysu będziemy mocno wychodzić pod koniec 2020 r. w formie litery V, więc pozytywnie patrzę w przyszłość. Według Komisji Europejskiej w Polsce odnotowaliśmy najsłabszy spadek PKB w Europie.

Pandemia spowodowała zmiany myślenia właścicieli przedsiębiorstw o strategicznych aktywach. Wiem, że np. niemieccy przedsiębiorcy będą relokować część swoich zakładów z Azji w kierunku Europy. Jako Polska możemy stać się tego naturalnym beneficjentem.

Najbardziej dotknięte branże to transport, turystyka czy gastronomia. Obronną ręką wychodzi IT. Dodałby pan coś do tego obrazu?

Transformacja cyfrowa jest na agendzie każdego prezesa, więc naturalnym beneficjentem jest sektor IT. W Polsce ważna jest jeszcze branża...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11682

Wydanie: 11682

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament