Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młodzi ludzie z pokolenia Z nie marzą o gorących biurkach

21 września 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wymuszona przez pandemię izolacja i praca z domu była dużym obciążeniem dla najmłodszych pracowników. Chociaż większość z nich szuka elastyczności, to chcą ją łączyć z pracą w biurze – najlepiej takim, gdzie mają własne, stałe miejsce.

 

Młodym ludziom trochę na wyrost przypisuje się pogoń za elastycznością miejsca pracy, w tym niechęć do biur. Zarówno badania, jak też obserwacje ekspertów HR wskazują, że pracownikom z pokolenia Z wymuszone przez pandemię przejście na zdalną pracę doskwierało bardziej niż ich starszym kolegom, tym bardziej że niewielu z nich wcześniej miało ochotę pracować wyłącznie zdalnie.

W Polsce deklarował ją co siódmy (13 proc.) przedstawiciel pokolenia Z, a nieco większą grupę (prawie jedna piąta) stanowili zwolennicy pełnowymiarowej pracy w biurze.

Hybrydowy ideał

Jednak większość, bo ponad sześciu na dziesięciu młodych ludzi, wybrało zyskujący w ostatnich tygodniach na popularności model hybrydowy, w którym można połączyć pracę z biura z możliwością wykonywania jej zdalnie, w dowolnym miejscu – wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Antal i doradczej Cushman & Wakefield, który „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza. Raport jest wynikiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11767

Wydanie: 11767

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament