Tak silna, że aż słaba
Naomi Osaka na czas nieokreślony rzuca tenis. Krucha psychicznie dziewczyna, która pokazując siłę na korcie, wsparła prawa czarnych obywateli w USA i wymusiła zmiany w japońskiej tradycji.
Łzy to ostatnimi czasy stały dodatek do spotkań z Naomi. Dwukrotna mistrzyni US Open zakończyła kolejny start w Nowym Jorku już na trzeciej rundzie, po porażce z rewelacyjną nastolatką z Kanady Leylah Fernandez. Pokonana mistrzyni przyszła na konferencję prasową, co samo w sobie było wydarzeniem, i rzekła, że nie wie, kiedy zagra następny mecz.
– Czuję, że jestem w takim momencie kariery, w którym dopiero próbuję się dowiedzieć, co chcę robić. Myślę, że zrobię sobie chwilę przerwy od gry. Jak mam to wyrazić? Ostatnio czuję się dziwnie, nawet jak wygrywam. Nie jestem szczęśliwa, raczej odbieram zwycięstwa z ulgą. A kiedy przegrywam, jest mi bardzo smutno. Nie sądzę, że to normalne – powiedziała i zaniosła się płaczem.
Gdy nieco się uspokoiła, przeprosiła za kilkakrotne rzucanie rakietą, za okazywanie frustracji, za brak opanowania. Nie wyjaśniła powodów takiego zachowania, bo – jak twierdzi – wie tylko tyle, że znów czuje się niespokojna, kiedy sprawy nie idą po jej myśli, że przestaje nad sobą panować, że nie bardzo zdaje sobie sprawę, dlaczego dzieje się tak tu i teraz.
Jest na pewno jedną z najciekawszych postaci sportu ostatnich lat. Na sportowe wyżyny wspięła się z niezwykłą energią. Rozpoczęła profesjonalną karierę w 2013 roku. Szybko dała się zauważyć: już w 2016 roku została debiutantką roku w WTA Tour. W tym samym roku znalazła się wśród 40 najlepszych rakiet na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta