PZU aktywnie uczestniczy w transformacji energetycznej
Polski konglomerat finansowy nie tylko wspiera finansowo rozwój odnawialnych źródeł energii, ale także pomaga klientom poprzez oferowanie ubezpieczeń fotowoltaiki. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PZU
Wyzwania związane z ochroną klimatu to jeden z megatrendów, które nadają kierunek zmianom w gospodarkach całego świata. Przy czym nie jest to chwilowa zmiana, ale szeroka transformacja, której realizacja potrwa kilka dekad.
W Unii Europejskiej plan działań mający na celu zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych i zrównoważone wykorzystywanie zasobów planety zawarty jest w Europejskim Zielonym Ładzie. Zgodnie z nim Wspólnota ma w 2050 r. osiągnąć zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. Ważnym celem działania jest także oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów. Jak podkreśla przy tym Komisja Europejska, bardzo ważne jest zadbanie o to, by transformacja była sprawiedliwa i sprzyjała włączeniu społecznemu.
We wspieranie przemian włączają się przedsiębiorstwa świadome społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród nich jest Grupa PZU. Jest to szczególnie ważne ze względu na skalę działania firmy. O jej możliwościach mówiła choćby podczas wrześniowego Kongresu 590 Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU, wskazując, że Grupa działa jako konglomerat finansowy. Jest jednym z 65 tego typu podmiotów w Unii Europejskiej i jedynym polskim w tym gronie. Jak przypomniała, suma aktywów firmy to niemal 400 mld zł, przewyższa więc PKB niektórych krajów europejskich, takich jak choćby Chorwacja,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta