Dzielni Australijczycy

01 grudnia 2022 | Sport | Stefan Szczepłek
Mathew Leckie cieszy się po zdobyciu gola, który dał Australii awans do 1/8 finału
autor zdjęcia: PAP/EPA

Obok pewnej swego już po dwóch meczach Francji, z grupy D do 1/8 finału awansowała w środę Australia, pokonując Danię 1:0. Francuzi przegrali 0:1 z Tunezją, której to zwycięstwo nic nie dało.

Wcześniej awans zapewniły sobie też Anglia, USA, Holandia i Senegal. Francuzi nie wysilali się w meczu z Tunezją i za to zapłacili. Didier Deschamps wystawił rezerwowy skład, ale nie docenił Tunezyjczyków, którzy w drugiej połowie strzelili bramkę i przez chwilę mogli mieć nadzieję na awans.

Dopiero wtedy trener Francuzów wpuścił na boisko najlepszych graczy. Antoine Griezmann strzelił wyrównującą bramkę w ósmej minucie doliczonego czasu, ale nie została uznana.

Dania musiała pokonać Australię i bardzo się o to starała. Jednak żaden z jej urozmaiconych ataków nie zakończył się sukcesem. Australijczycy bardzo dobrze się bronili...

Wydanie: 12434