VAT: błędy, których warto unikać
VAT: błędy, których warto unikać
Od stycznia zaczynamy płacić VAT. Czy ktoś z urzędu skarbowego mógłby nam powiedzieć, jakich błędów mamy unikać -- piszą czytelnicy.
Na podstawie własnych informacji i doświadczeń Urszuli Osowskiej-Szyk z Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście ustaliliśmy listę błędów, których warto unikać.
25 stycznia br. mija termin, do kiedy należy poinformować urząd skarbowy o kwocie podatku naliczonego od zapasów posiadanych 31 grudnia 1993 r. , udokumentowanych rachunkami uproszczonymi lub dokumentami odprawy celnej. Kto tego nie zrobi, nie będzie miał prawa odjąć podatku naliczonego z zapasów od swojego podatku należnego
(patrz rozporządzenie ministra finansów z 29 grudnia 1993 r. , w "Rz" publikowaliśmy je 4 stycznia br. ).
Nie obowiązuje już przepis, który nakazywał złożyć w urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne nie później niż na 30 dni przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej VAT. Wystarczy zrobić to po prostu przed...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta