Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mistrz jest jak ojciec

23 stycznia 1998 | Sport | MH

KUNG-FU

W Polsce chińskie sztuki walki trenuje według nieoficjalnych statystyk około 8 - 10 tys. ludzi.

Mistrz jest jak ojciec

Moda na kung-fu w Polsce zrodziła się na początku lat osiemdziesiątych, gdy na naszych ekranach pojawiły się pierwsze filmy z Bruce'em Lee. Był to tak silny impuls, iż nieliczne wówczas szkoły chińskich sztuk walki pękały w szwach.

Zainteresowanie kung-fu miało na początku szaleńcze rozmiary. Moda na dalekowschodnie sztuki walki spowodowała, że zaczęły powstawać ośrodki treningowe, organizowano kursy, prelekcje, pokazy filmów. Na boom zareagował od razu sektor prywatny i na rynku pojawiły się liczne reklamowe souveniry, co w dobie realnego socjalizmu nie było codziennością. Ponadto był to okres, w którym Państwo Środka otwarło się nieco na świat i w ramach promocji swojej kultury wysyłało mistrzów do tak egzotycznych państw jak PRL. "Kung-fu trafiło u nas na podatny grunt przede wszystkim za sprawą naszego walecznego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1290

Spis treści

Wyprawa na Nanga Parbat

Zamów abonament