Zamiana obligacji na akcje
ANALIZA
Nowelizacja ustawy nie rozwiązała wielu problemów
Zamiana obligacji na akcje
PRZEMYSłAW JAROńSKI
Większość zmian wprowadzonych do ustawy o obligacjach jest chaotyczna i cząstkowa, co więcej, nie można oprzeć się wrażeniu, iż autorzy umyślnie pozostawili nie rozwiązanych wiele zagadnień natury prawnej, mających istotne znaczenie dla obrotukapitałowego.
Nowelizacja ustawy z 29 czerwca 1995 r. o obligacjach (dalej: u. o. ), dokonana przez ustawę z 21 sierpnia 1997 r. -- Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi, weszła w życie 3 stycznia 1998 r. Zmiana ta, wraz z nową ustawą o publicznym obrocie papierami wartościowymi, była długo oczekiwana zarówno przez inwestorów, jak i pozostałych uczestników rynku kapitałowego, w tym rynku dłużnych papierów wartościowych. W niniejszym artykule ograniczę się do zagadnień odnoszących się do zmian związanych z prywatną emisją obligacji, tj. przeprowadzoną w trybie określonym w przepisach art. 9 ust. 1 pkt 2 u. o.
Zagadnienia prawne związane zemisją obligacji, w tym zwłaszcza obligacji zamiennych, były od wejścia w życie u. o. przedmiotem dużego zainteresowania. Świadczą o tym liczne już publikacje. Poszerzył się rynek inwestorów obligacji i emitentów. Emitentami obligacji zamiennych, włączając w to emisje uplasowane na eurorynku, jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta