Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Milczenie jest klęską

09 kwietnia 1998 | Kraj | MJ

Które ugrupowania zyskają, a które stracą na reformie administracji

Milczenie jest klęską

MICHAł JANOWSKI

Jeśli koalicja nie zacznie rozmawiać ze społeczeństwem o reformie administracyjnej, drogo za nią zapłaci. A jeśli już zapłaci, to bardziej odczuje to AWS niż Unia Wolności -- taka opinia powtarza się wśród polityków zapytanych o polityczne skutki reformy.

Niektórzy już je odczuli. Wystarczy opowiedzieć się nie za tym powiatem, co trzeba, żeby stracić posadę -- tak jak pewien radny w Murowanej Goślinie pod Poznaniem.

Przypadek Apoloniusza Twaroga

Apoloniusz Twaróg to jedna z pierwszych ofiar dyskusji o powiatach. "Poległ za Oborniki" -- napisała o nim "Gazeta Poznańska", kiedy przestał pełnić funkcję przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Murowana Goślina. Radni odwołali go w kilka dni po konferencji prasowej, na której opowiedział się za przyłączeniem Murowanej Gośliny do powiatu obornickiego. Oborniki zabiegają o Murowaną Goślinę, bo brakuje im gmin do stworzenia samodzielnego powiatu. Odwołano go, bo Rada oficjalnie opowiedziała się za wejściem do innego powiatu -- poznańskiego.

Wróżenie z powiatów

-- Reforma jest tak ważna, że po jej dokonaniu warto przegrać -- powiedział kiedyś Michał Kulesza, rządowy pełnomocnik do spraw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1357

Spis treści
Zamów abonament