Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

09 kwietnia 1998 | Prawo | MN

Informacje

PRAWO CO DNIA

16

84 (4944)

9 kwietnia 1998

Po trzech miesiącach doświadczeń

Nieprawidłowości trzeba szybko skorygować

CłO

MIECZYS

ł

AW

NOGAJ

Towary wprowadzane na polski obszar celny powinny otrzymać właściwe dla nich przeznaczenie celne. Równocześnie podlegają zakazom lub ograniczeniom wynikającym z odrębnych przepisów.

Ustalony w art. 57 § 2 kodeksu celnego (dalej -- kodeks) wykaz tych przepisów nie jest jednak pełny, na co wskazuje użyte wnim określenie "awszczególności". Kodeks nie zobowiązuje administracji celnej do podania takiego wykazu do wiadomości podmiotów gospodarczych. Należałoby, moim zdaniem, go opracować, opublikować, a następnie uzupełniać w miarę pojawiania się nowych zakazów lub ograniczeń.

Ułatwiłoby to znacznie pracęwszystkim związanym z obrotem w handlu zagranicznym, a podmiotom gospodarczym pozwoliłoby uniknąć błędów, za które biorą przecież dużą odpowiedzialność.

Tożsamość towarów

Dla celów stosowania przepisów procedur zawieszających oraz gospodarczych procedur celnych w kodeksie są wprowadzone i definiowane inaczej niż w innych jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1357

Spis treści
Zamów abonament