Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łączeniekomórek

15 czerwca 1998 | Nauka i Technika | ZZ

Wielosystemowe, z nowymi funkcjami, nie tylko dorozmów

Łączeniekomórek

ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Świat bezprzewodowej, komórkowej telefonii jest podzielony. Niezależnie od tego, jak szybko rozwija się i zaczyna dominować GSM, który opanował ponad 30 proc. światowego rynku tej telefonii -- nadal przez najbliższe lata będzie jednym z kilku systemów. Przyszłością ruchomej telefonii ma być uniwersalny system tzw. trzeciej generacji.

Wówczas wszędzie do połączenia wystarczy jeden telefon, jeden numer. Jednak integracja różnych systemów, nie dosłowna wprawdzie, ale odczuwalna przez abonentów zaczyna się już dziś -- gdy na rynku zaczynają się pojawiać telefony wielosystemowe.

Przynajmniej w części pozwolą one zatrzeć granice między różnymi systemami telefonii komórkowej, a w każdym razie korzystać z nich za pomocą tylko jednego aparatu. Sprawa "zacierania granic" jest o tyle ważna, że stanowiła m. in. przedmiot niedawnego, warszawskiego posiedzenia GSM MoU, organizacji operatorów telefonii komórkowej, która postanowiła promować wprowadzanie telefonów trzysystemowych, działających w pasmach 900, 1800 i 1900 MHz.

Najpierw dwusystemowe

Producenci telefonów widzą tę kwestię nieco inaczej. Oczywiste jest, że nowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1413

Spis treści
Zamów abonament