UKRAINA -- POLSKA 1:2

Nieoczekiwane zwycięstwo

PIOTR KOś CIń SKI

zkijowa

W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Kijowie Polska wygrała z Ukrainą 2:1 (1:0) .

Ten mecz nie był prawie w ogóle zapowiadany: ot, kilka drobnych notatek w gazetach. Obie strony podkreślały, że jest to zwykłe spotkanie towarzyskie, choć zarazem historyczne, bo pierwsze. Istotnie -- jakoś tak się składało, że dotąd Polska z Ukrainą nie grały. "W ystawiamy naszą drugą reprezentację" -- mówił trener Janusz W ójcik. Na początku także Ukraińscy nie wystawili swoich najlepszych. Pierwsza połowa byłaby spokojna isenna, gdyby nie niespodziewana bramka Świerczewskiego. Mimo wysiłków Ukraińców, mimo całkowitej niemal wymiany ich drużyny po przerwie ten mecz udało się Polakom wygrać.

Duży stadion olimpijski przy ulicy Czerwonoarmijskiej w Kijowie, za czasów ZSRR nazywany po prosty...