Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 sierpnia 1998 | Publicystyka, Opinie | SJ

LISTY

Informacje

"Zaskoczyć słuchacza"

Szkoda że red. Luiza Zalewska, zamierzając opisać sytuację Polskiego Radia ("Rzeczpospolita" 1 -- 2 sierpnia br. ), nie porozmawiała zczłonkami zarządu poprzedniej kadencji. Cytując wypowiedzi anonimowych pracowników Polskiego Radia, wystawia im nie najlepszą opinię. Tylko bowiem ci, którzy cierpią na pewien rodzaj amnezji lub pracę w Polskim Radiu rozpoczęli niedawno inie widzieli tej instytucji przed 1994 rokiem, mogą mówić o jego obecnej ruinie.

Przypomnę im zatem, że po likwidacji Komitetu ds. RTV i"rozwodzie" z Telewizją Polską wyszło Polskie Radio bez własnej telekomunikacji i bazy transmisyjnej, bez transportu, a nawet bez własnej ochrony obiektów iadministracji, z archiwum zarządzanym przez TVP, ze znajdującą się naprawdę w ruinie siedzibą "Trójki" przy ul. Myśliwieckiej, zprzestarzałymi, bez klimatyzacji studiami przy ul. Malczewskiego, zsanitariatami pamiętającymi siermiężne czasy socjalizmu Gomułki.

To wszystko zostało przez minione 4 lata zbudowane od podstaw, zwłasnych środków, w tym pochodzących znadzwyczaj korzystnego dla Polskiego Radia, dzięki staraniom poprzedniego zarządu, podziału zysku PJO "PRiTV".

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1457

Spis treści

Nauka i Technika

Zamów abonament