Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 sierpnia 1998 | Kraj | FG

Informacje

W KRAJU 3

182 (5042)

5 sierpnia 1998

W trakcie ewentualnego okresu przejściowego Polska będzie musiała znacznie zliberalizować zasady obrotu ziemią

Ziemie koniecznego kompromisu

POLSKA -- UNIA EUROPEJSKA

FILIP

GAWRY

ś Polscy politycy mówią zgodnie: przez pewien czas od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej powinny obowiązywać szczególne regulacje, dotyczące swobodnego zakupu ziemi w Polsce przez obywateli UE. Powołują się na istniejące zapisy wprotokołach akcesyjnych Austrii i Danii. Polscy negocjatorzy muszą mieć jednak na uwadze, że zgodnie z traktatową zasadą wzajemności, o im więcej okresów przejściowych na różne wrażliwe sfery gospodarki Polska będzie zabiegać, tym więcej będzie dziedzin, wktórych Polacy nie będą traktowani na równi zinnymi obywatelami Unii.

To, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej będzie trzeba dostosować polskie prawo między innymi wzakresie obrotu ziemią, wynika ztraktatów europejskich izawartych wnich czterech głównychfilarach jednolitego rynku, na których Europa wciągu ostatnich czterdziestu lat zbudowała swoją gospodarczą potęgę: swobodnego przepływu towarów, usług, kapitału iosób. Korzystając ztych przywilejów, Polacy będą mogli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1457

Spis treści

Nauka i Technika

Zamów abonament