Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czyny mówią za siebie

08 sierpnia 1998 | Publicystyka, Opinie | IN

POLSKA - UE

Robimy przemiany w Polsce nie żeby przypodobać się "europejskiej rodzinie narodów", ale żeby nam się lepiej żyło

Czyny mówią za siebie

IZABELA NIEWIADOMSKA

WPolsce nie ustaje dyskusja na temat szans na szybkie członkostwo w Unii Europejskiej. Z racji, iż zarówno moja przyszłość, jak iwykształcenie łączą się z procesem integracji imiejscem Polski w Europie, zastanawiam się, co jest ważniejsze w Polsce -- słowa czy czyny. W śród artykułów i wywiadów, które zalały niedawno nasz kraj, między innymi znalazło się studium, w ydane przez niemiecką fundację Eberta, które zaleca Polsce nie tyle przystąpienie do Unii, ale prawdziwą integrację z Europą [1]. Jak utrzymują autorzy tekstu, taki właśnie powinien być najwyższy priorytet idla polityki zagranicznej iwewnętrznej naszego rządu.

Brak "prawdziwej integracji europejskiej" wcale nie przeszkadza państwom "piętnastki" wkontynuacji ich własnego członkostwa w Unii. Dlaczego więc miałby zaszkodzić nam wprzystąpieniu do niej?

Myślę też, że robimy przemiany w Polsce nie żeby przypodobać się "europejskiej rodzinie narodów", ale żeby nam się w niej lepiej żyło -- w bliższej lub dalszej przyszłości. Ewentualne członkostwo w Unii Europejskiej ma to jedynie ułatwić, umożliwi bowiem skorzystanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1460

Spis treści
Zamów abonament