Poznański fenomen
EDYTORSTWO
Poznański fenomen
Poznań jest wydawniczym fenomenem ostatnich lat. W okresie Polski Ludowej, poza wydawnictwami katolickimi W Drodze i Pallotinum, działała tu tylko jedna duża oficyna -- Wydawnictwo Poznańskie, znane m. in. zedycji dzieł Michała Choromańskiego. W ostatnim okresie w stolicy W ielkopolski powstało kilka dużych ibardzo znaczących dla obrazu polskiego rynku książki wydawnictw: Kurpisz, Podsiedlik-Raniowski i S-ka, Rebis, Zysk i S-ka. W Poznaniu ukazują się też dwa największe wkraju miesięczniki oksiążkach: "Megaron" i"Kurier Czytelniczy".
W edług danych Centrum Informacji o Książce w Poznaniu działa obecnie aż 425 domów wydawniczych. Pod tym względem zajmuje Poznań trzecie miejsce, po W arszawie i Krakowie. Jeśli za kryterium przyjmiemy jednak udziały poszczególnych wydawnictw w polskim rynku książki, wówczas Poznań należałoby umieścić na drugim miejscu (edytorzy ztego miasta razem mają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta