Raport o artykułach szkolnych
RAPORT O ARTYKUŁACH SZKOLNYCH
Raport przygotowała Anita Błaszczak
W masie różnorodnych tornistrów i szkolnych plecaków, jakie w końcu sierpnia zalewają sklepy, niełatwo spotkać krajowe wyroby. Na rynku zdecydowanie króluje import -- tanie plecaczki z Azji i droższe z zachodniej Europy.
Importowane plecaki itornistry mają w swojej ofercie np. TOP-2000 i Herlitz (ten ostatnisprowadza tornistry swojej niemieckiej firmy matki) .
-- Polski rynek opanowany jest przez importerów. Towar sprowadzają nie tylko dystrybutorzy, ale nawet poszczególne sieci super- ihipermarketów -- ocenia Dariusz Łuczak, dyrektor handlowy poznańskiej prywatnej firmy Paso. Paso szyje tornistry od początku lat 80. i-- jak informuje dyrektor -- jest ich jedynym krajowym producentem. Plecaki szkolne itornistry stanowią ok. 80 proc. produkcji poznańskiej firmy, która sprzedaje ich 200-250 tys. rocznie wcałym kraju. Poprzez 20 hurtowni przedstawicielskich dociera do większości dużych sieci handlowych w Polsce. Paso ma w swej ofercie ok. 36 wzorów tornistrów iplecaków dla dzieci oraz młodzieży. Zdaniem Łuczaka, Paso ma ok. 30-proc. udział wrynku szkolnych plecaków.
W ostatnich latach firma stara się też poszerzyć swą ofertę o inne wyroby. 5 lat temu zaczęła wytwarzać piórniki, ale -- jak przyznaje dyr....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta