Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liderzy, generałowie i oficerowie

10 lutego 1999 | Moja Kariera | AG

MENEDŻEROWIE

Przywódca musi mieć zwolenników

Liderzy, generałowie i oficerowie

Co sprawia, że szef jest prawdziwym "przywódcą stada"? Czy polscy menedżerowie wyzwolili się już z syndromu Jagiełły? W jaki sposób generałowie dowodzą wojskiem, nie mając oficerów liniowych? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji "Zarządzanie kapitałem ludzkim a konkurencyjność firmy: wyzwania przyszłości" zorganizowanej w siedzibie kieleckiego Exbudu przez Business Centre Club i Polską Fundację Promocji Kadr.

Silny, zdecydowany, sprawny intelektualnie i odpowiednio umotywowany przywódca zdolny jest całkowicie przeobrazić przedsiębiorstwo stojące na krawędzi upadku, nadać firmie nową dynamikę, zmienić styl pracy otoczenia -- twierdzi Czesław Szmidt z Politechniki Łódzkiej. -- Warunkiem sukcesu jest by osoba zajmująca stanowisko szefa była rzeczywistym liderem.

Istnieją różne definicje liderów. W opinii prof. Szmidta najtrafniejsza jest ta, która mówi, że jest to osoba mająca zwolenników. Oznacza to, że prawdziwy przywódca nie może być wyizolowany, osamotniony. I, co najważniejsze, nie może zbyt długo pozostawać w opozycji wobec zastanej struktury relacji międzyludzkich w przedsiębiorstwie, którym kieruje.

Szefowie z wewnątrz i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Brak okładki

Wydanie: 1618

Spis treści

Ekonomia

Zamów abonament