Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pytać i jeszcze razpytać

26 lutego 1999 | Moje Pieniądze | EW

Jak rozmawiać z agentem, który będzie nam oferował przystąpienie do funduszu

Pytać i jeszcze razpytać

Gdy zgłosi się do nas agent reprezentujący jakieś towarzystwo emerytalne, najpierw trzeba go wylegitymować, a potem zadać podstawowe pytania dotyczące funduszu oraz reformy emerytalnej. Uprzedzamy, że wielu agentów okaże wtedy zniecierpliwienie, ponieważ z ich punktu widzenia dłuższa rozmowa zklientem jest stratą czasu. Wszelkie opowieści otym, ile za kilkadziesiąt lat będzie wynosić nasza emerytura, należy traktować zprzymrużeniem oka. Anajważniejsze -- nie wolno się spieszyć, trzeba zapoznać się z ofertami kilku funduszy.

1 marca tego roku akwizytorzy mogą rozpocząć swoją działalność. Początkowo do pracy będą mogli przystąpić tylko ci, którzy będą już zarejestrowani w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi. Docelowo -- jak szacują fachowcy -- dla funduszy będzie pracować do 300 tys. osób. Nie oznacza to jednak, że wszystkie będą miały zezwolenia na sprzedaż udziału wfunduszu emerytalnym. Część z nich będzie tzw. pomocnikami, naganiaczami.

Agenta, który zapuka do naszych drzwi, należy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1632

Spis treści
Zamów abonament