Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do redakcji

01 sierpnia 1994 | Kraj | MD

Do redakcji

"Rzeczpospolita" z 26 lipca br. zamieściła artykuły Jana Parysa i Aleksandra Halla.

Mimo iż autorzy różnią się w swoich wypowiedziach znacznie, popełniają, moim zdaniem, jeden wspólny błąd -- przeceniają rolę "Solidarności". Jan Parys pisze o etosie "Solidarności" jako pewnym wzorze moralnym, którego politycy, a przynajmniej ich większość, nie przestrzegają, i co jest powodem niepożądanych zjawisk na scenie politycznej. Gdyby jednak zastanowić się, czym ów etos jest w istocie, okazałoby się, że poza nawiązaniami do etyki katolickiej nie znalazłoby się tam nic, do czego człowiek prawicy chciałby sięgać.

Cień na tzw. etos kładą ostatnio różne publikacje, jak na przykład książka Petera Schweizera "Victory -- tajna strategia administracji Reagana przyśpieszenia upadku Związku Radzieckiego" czy poświęcony tej sprawie artykuł Bolesława Zaremby w "Myśli Polskiej" nr 19. Moim zdaniem polskiej klasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 232

Spis treści
Zamów abonament