Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Superholding finansowy

16 lipca 1999 | Ekonomia | DE

ANALIZA

Jak na sytuację na rynku finansowym może wpłynąć fuzja BRE Banku i Banku Handlowego

Superholding finansowy

Zarówno BRE Bank, jak i Bank Handlowy potwierdziły wczorajsze informacje "Rz" o planowanej fuzji. W jednobrzmiących komunikatach zarządy obu banków podały tylko, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie, nie ujawniając żadnych szczegółów. W wyniku tej fuzji powstałby bank najsilniejszy pod względem wartości kapitałów na rynku krajowym. Pod względem aktywów zajmowałby on trzecią pozycję. Nowy bank uzyska bardzo silną pozycję na większości innych rynków finansowych.

Fuzja BRE i Banku Handlowego nie będzie największa na polskim rynku. Większą operacją było przyłączenie trzech banków zależnych przez Pekao SA. Została ona jednak zorganizowana "odgórnie" decyzją zarządu, który kontrolował wówczas Pekao SA. Połączenie BRE z Bankiem Handlowym będzie największa dobrowolną fuzją banków giełdowych. Dodatkowo oba banki są "głowami" dużych holdingów, do których należą spółki działające na wszystkich istotnych rynkach finansowych. Szczególnie mocną pozycję mają oba banki w działalności maklerskiej i faktoringu. Zdecydowanie poprawi się też ich pozycja w działalności bankowej, zwłaszcza w obsłudze przedsiębiorstw.

Na pewno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1750

Spis treści
Zamów abonament