Przeżyć kryzys i nie zniszczyć kariery
64 proc. amerykańskich firm opłaca pracownikom przeżywającym kłopoty osobiste fachową pomoc psychologa
Przeżyć kryzys i nie zniszczyć kariery
TADEUSZ WÓJCIAK Z BUFFALO
Był najlepszym pracownikiem w swej firmie, gdy raptem zaczął zachowywać się w dziwny sposób, czym zaskoczył nie tylko swoich szefów, ale i kolegów. Spóźniał się do pracy, w ciągu dnia wychodził gdzieś bez usprawiedliwienia. W krótkim czasie wytworzył się wokół niego nieprzyjemny klimat i z tego powodu omal nie stracił pracy.
Jaka była przyczyna tak niespodziewanych zmian w zachowaniu jednego z najlepszych ludzi w firmie? Syn tego menedżera, pod wpływem napięć emocjonalnych w domu, związanych z rozwodem rodziców, zaczął mieć kłopoty w szkole i został przyłapany na kilku drobnych kradzieżach. Wszystko to spadło na ojca i przyczyniło się do jego kłopotów w pracy.
- Jest to typowa, wręcz powszechna sytuacja - komentuje ten przypadek dla gazety "The Buffalo News" Marina London, dyrektorka Worklife Solutions Inc., agencji z Greenwich w stanie Connecticut, wyspecjalizowanej w rozwiązywaniu kryzysów pracowniczych. Nie po raz pierwszy zdarzyło się, że osobiste problemy w życiu pracownika nawarstwiają się do tego stopnia, że mają paraliżujący wpływ na jego pracę. John Schmak, psycholog i prezes firmy C/S...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta