Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biedne bogactwo

22 grudnia 1999 | Nauka i Technika | KF

ROZMOWA

Krzysztof Wolfram, pełnomocnik ministra środowiska ds. Zielonych Płuc Polski

Biedne bogactwo

Czy Europa pamięta, że oferujemy Zielone Płuca nie tylko dla Polski?

KRZYSZTOF WOLFRAM: Nie chciałbym być złośliwy, ale sprawa ZPP jest bardziej znana w wielu instytucjach europejskich niż w Polsce. Nie wiem, gdzie leży przyczyna, być może, jak się patrzy z pewnej odległości na tę ziemię, to dopiero widać jej wartość, cenę, jaką posiada. ZPP to jedna z nielicznych koncepcji na terenie kontynentu europejskiego, z pewną już historią. ZPP mają 16 lat. Trzeba jednak stale przypominać o tej ziemi. Z jednej strony, co ona może dać Polsce, Europie, z drugiej - nie możemy zapomnieć, że jest to ziemia biedna, bardzo biedna w porównaniu do innych obszarów kraju.

Ta ziemia, z najcenniejszymi przyrodniczo obszarami, jak Bagna Biebrzańskie czy Puszcza Białowieska, miała być "poligonem" wdrażania idei ekorozwoju na skalę europejską.

Nie zapomnieliśmy o tym przygotowując nową "Strategię Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Zielone Płuca Polski. Zapis Tezowy". Uzgadniamy w tej chwili...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1886

Spis treści
Zamów abonament