Ta przerażająca ciąża
O mitach i naiwności
Ta przerażająca ciąża
Z antykoncepcją wśród młodzieży nie jest tak źle, jak się powszechnie uważa. Prawdziwym problemem jest fragmentaryczność posiadanej przez nastolatków wiedzy. Większość młodych ludzi nie rozmawia na temat antykoncepcji z rodzicami. Luki wypełniają więc przypadkowo zasłyszane informacje, kolorowe pisma oraz opowieści rówieśników.
- Według młodych ludzi podwójne zabezpieczenie to dwie prezerwatywy założone jedna na drugą, a pigułka antykoncepcyjna powoduje raka. Kiedy w "Jestem" ukazał się artykuł o zastrzykach antykoncepcyjnych, które są bezpieczne dla kobiet karmiących piersią, miałam kilka telefonów z pytaniami o ten środek, choć wcześniej nikt o to nie pytał - opowiada Monika Tajak, pracująca w telefonie zaufania dla kobiet Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
- Mity dotyczące antykoncepcji rozpowszechnione wśród dziewcząt są przerażające - mówi Zbigniew Izdebski. - Wiele z nich wierzy, że pierwszy raz jest całkowicie bezpieczny. Kiedyś przyszła do mnie dziewczyna ze szkoły zawodowej i mówi, że "wpadła", choć to był dopiero siódmy raz. Okazało się, że chłopak wmówił jej, iż do dziesięciu razy można współżyć bez zabezpieczeń.
Dziewczyna z maturalnej klasy święcie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta