Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europejczyk

23 marca 2000 | TeleRzeczpospolita | JB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Zbliżenie: Erwin Axer

Europejczyk

- Moim marzeniem, zarówno w teatrze, jak i poza teatrem jest wypowiadać się tylko wtedy, gdy mam coś do powiedzenia. Dlatego staram się nie zabierać głosu zbyt często.

FOT. MICHAŁ SADOWSKI

- Teatr Erwina Axera to piękny rozdział historii teatru polskiego - uważa Danuta Szaflarska. - Dostać się do tego teatru było szalonym wyróżnieniem i stwarzało wielką szansę. Młodzi zyskiwali tu nazwiska, starsi ugruntowywali swą pozycję. O Erwinie mówiliśmy zawsze "Nasz" dyrektor. Uważa się go za twórcę teatru kameralnego, ale przecież równolegle ze Współczesnym przez trzy sezony z powodzeniem kierował Narodowym, gdzie wystawił m.in. pamiętnego "Kordiana" z Tadeuszem Łomnickim. Dla mnie Erwin to także wielki przyjaciel, kumpel, ktoś bardzo mi bliski. Znamy się już 64 lata i dziś on, Hania Bielicka i ja jesteśmy ostatnimi Mohikaninami szkoły Zelwerowicza.

- "Pokolenie, do którego należę, jak mało które, świadczy, że bez specyficznego talentu marnujemy najwspanialsze nauki. Mieliśmy nieomal wszyscy przygody w skali szekspirowskiej. Wojny i rzezie, obozy, dyktatury takie i owakie, zdrada i mord były nam szkołą. Ilu naprawdę skorzystało z nauk? Niewielu. A i tych lepiej nie wymieniać. Nie uczynili dobrego użytku ze swojej wiedzy" - napisał Erwin Axer w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1968

Spis treści

Orzecznictwo

Zamów abonament