W Broniszach handlują
Na Okęciu ochrona pilnuje placu
W Broniszach handlują
65 proc. kapitału Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego SA Bronisze należy do trzech agencji: Rynku Rolnego, Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Właścicielami prawie 30 proc. są producenci i kupcy (ponad 700 osób). Jeśli wykupią oni akcje przewidziane na całą powierzchnię w halach, udział drobnych akcjonariuszy wzrośnie do ok. 40 proc.
Zarząd Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego poinformował o pełnym rozruchu obiektu w Broniszach. We wtorek i w środę na plac wjechało tam po 1700 samochodów z warzywami i owocami. Wcześniej, aby uniemożliwić handel na dawnym, konkurencyjnym targowisku na Okęciu interweniować musiała policja. Doszło do przepychanek z kupcami. Targowisko zostało zamknięte.
Rozruch handlu hurtowego na nowoczesnym rynku w Broniszach poprzedziło wiele konfliktów. Pierwsi, przed kilkoma tygodniami, zaprotestowali drobni akcjonariusze spółki Bronisze, gdy rada nadzorcza zaproponowała sprzedaż części udziałów jednej z firm handlowych. Pod naciskiem handlujących tu kupców wybrano inny wariant ożywienia targowiska, likwidując konkurencję.
Czyja własność
Spółka Bronisze wykupiła 100 proc. udziałów spółek EkoGreen i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta