W teatrze faktu dokumentalnego
W teatrze faktu dokumentalnego
FOT. (C) PAT
- Podobnie jak mój ulubiony pisarz Paul Auster nie wierzę w istnienie przypadków, ale muszę się przyznać, iż to właśnie przypadek - a nie moje wyśnione marzenie - sprawił, że przeobraziłem się z architekta w reżysera. Mój kolega ze studiów Janusz Majewski zaproponował mnie i Sławomirowi Mrożkowi zabawę w aktorów w swojej szkolnej etiudzie. Spodobało mi się bycie filmowcem, zwłaszcza że w tym czasie w zawodzie architekta istniała jałowa pustka - mówi reżyser Stefan Szlachtycz, autor wielu filmów, m.in. "Tylko Beatrycze","Tragarz puchu", "Kto da więcej, co ja?". Niedawno zrealizował kolejny - "Teodor Parnicki - portret pisarza", a teraz jest w trakcie pracy nad "Amerykaninem w Paryżu a sprawą polską".
Urodzony i wychowany w Krakowie, ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Studiował reżyserię w PWSFTviT w Łodzi.
- W przeciwieństwie do większości ludzi z branż artystycznych, nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta