Lepiej kombinatorom, księżom i kombatantom opozycji
Przełom ustrojowy roku 1989 był potrzebny, ale rozczarował większość społeczeństwa
Lepiej kombinatorom, księżom i kombatantom opozycji
Zmianę ustroju w następstwie wyborów 4 czerwca 1989 roku zdecydowana większość społeczeństwa ocenia pozytywnie, ale skutki przełomu dla poszczególnych warstw znacznie gorzej, a nawet katastrofalnie, wynika z badań "Rzeczpospolitej". Dziś żyje się lepiej, a przynajmniej nie gorzej niż za czasów PRL, tylko kombinatorom i złodziejom, księżom, tym którzy walczyli z komunistami i... byłym komunistom. Ale z odpowiedzi na pytanie o ocenę osobistych losów badanych można wnosić, że mamy skłonność martwić się za innych bardziej niż oni sami i narzekać na zapas.
Generalna ocena zmiany ustrojowej wypadła w tym roku prawie identycznie jak sześć lat temu. Zdecydowanie pozytywna - 22 procent (tak samo jak w 1994 roku), raczej pozytywna - 36 (39), raczej negatywna - 17 (18), zdecydowanie negatywna - 6 (8), niezdecydowana - 19 (14)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta