Omówienia propozycji Rzeczpospolitej
- Piątek
- Sobota
- Niedziela
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
- Czwartek PIĄTEK
Zbrodnia i kara według Tarantino
Wściekłe psy
Tim Roth we "Wściekłych psach"
FOT. POLSAT
Ten reżyser zrobił w latach 90. zawrotną karierę. 10 lat temu był nieznanym nikomu właścicielem wypożyczalni kaset wideo. Dzisiaj Quentin Tarantino jest niemal legendą. Swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim dwóm pierwszym obrazom. "Wściekłe psy" są w Stanach niemal tytułem kultowym, mają również wielu zwolenników w Europie. Drugim filmem "Pulp Fiction" Tarantino wygrał w 1994 roku festiwal filmowy w Cannes. Powstał wówczas termin "styl Tarantino". Określa się nim obrazy brutalne, gwałtowne, z ogromną ilością okrucieństwa i ściekającą z ekranu czerwoną farbą, a jednocześnie zrobione jakby z przymrużeniem oka, specyficznym poczuciem humoru. I może to, co najważniejsze: w filmach Tarantino przez owo okrucieństwo przebija tęsknota za wartościami podstawowymi: miłością, lojalnością, męską przyjaźnią.
"Wściekłe psy" to opowieść o gangsterach, którzy po skoku, w którym ponieśli dotkliwe straty, szukają wśród siebie zdrajców. Ich wzajemna podejrzliwość doprowadza do tragedii. A jednak "Wściekłe psy" - zgodnie
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta