Polska w Europie regionów
Dyskusji o przystąpieniu do Unii nie wolno przyspieszać na siłę. Polacy muszą być przekonani, że sami znajdują taką formę obecności w Europie, która będzie im najlepiej służyć. Jakie inne
Polska w Europie regionów
Dyskusję w redakcji "Rzeczpospolitej" prowadzili Marek Sarjusz-Wolski i Andrzej Stankiewicz
Jaka jest rola samorządów w integracji z Unią Europejską i co się zmieni w polskich regionach po przystąpieniu do UE - zastanawiali się w "Rzeczpospolitej" samorządowcy, przedstawiciele rządu i dyplomaci europejscy.
W Polsce władza się decentralizuje i jest to proces, któremu wszystkie rządy - łącznie z obecnym - patronowały. Kontrowersje zaczynają się, kiedy mówimy o decentralizacji w kontekście Unii Europejskiej. Sformułowanie "Europa regionów" jest dość często przywoływane przez przeciwników integracji z Unią Europejską, którzy twierdzą, że to tajemny, cyniczny plan, mający na celu zlikwidowanie państw narodowych. W jaki sposób przekonać Polaków, że Europa regionów nie jest dla nas zagrożeniem?
RALF VON AMELN, DYREKTOR BIURA NIEMIECKICH WłADZ LOKALNYCH W BRUKSELI: Jesteśmy w sytuacji, w której zarówno rządy, jak i Unia Europejska, państwa narodowe,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta