Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samochody bliskiej przyszłości

19 marca 2002 | Moje Auto | ZZ
źródło: Nieznane

Technika Światowy Kongres Inżynierów Motoryzacyjnych - diesel w cenie i nowości

Samochody bliskiej przyszłości

DESIGN MICHAŁ KORSUN

Silniki Diesla, powszechniej niż dotychczas stosowane w autach osobowych, mogłyby się przyczynić do rozwiązania wielu dzisiejszych problemów motoryzacji. Tak mówił szef Forda, Nick Scheele podczas Światowego Kongresu Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji (SAE), który odbył się ostatnio w Detroit. Tak więc nawet Amerykanie zwracają uwagę na walory napędu aut, który Europa już wcześniej doceniła. Ale nie tylko diesel jest "bliską przyszłością" motoryzacji, o której wiele mówiono w czasie kongresu.

Kongres w Detroit, jak zwykle, wskazuje na tendencje i sposoby rozwiązywania problemów techniki motoryzacyjnej. A wracając do wypowiedzi Nicka Scheele'a, to uważa on, że konstrukcja silników wysokoprężnych przeznaczonych do aut osobowych rozwinęła się na tyle, że zachowały one swoje oczywiste walory - dużą sprawność, a co za tym idzie, oszczędne zużycie paliwa. Jednocześnie pozbawione zostały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2573

Spis treści

Listy

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament