Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wierzą w przyszłość

19 marca 2002 | Publicystyka, Opinie | MS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

W powiecie świdwińskim w Zachodniopomorskiem stopa bezrobocia jest największa w Polsce i może wkrótce sięgnąć 40 procent

Nie wierzą w przyszłość

Bezrobotni mieszkańcy Świdwina jeżdżą do pracy za granicę - najczęściej wyjeżdżają do Niemiec, Austrii i Hiszpanii

FOT. MACIEJ PIĄSTA

Jeszcze rok temu w Świdwinie było kilka dużych zakładów odzieżowych. Dzisiaj został największy salon sukien ślubnych w Polsce i największe bezrobocie.

Salon stoi w centrum Świdwina. Ekskluzywny, dwupoziomowy. Na powierzchni 700 metrów kwadratowych można obejrzeć prawie 400 wzorów sukien. Przymierzalnie to prawdziwe salony, w których panna młoda i osoby jej towarzyszące mają do dyspozycji wielkie lustra, wygodne krzesła, stół i przede wszystkim intymność. Mimo ogromnej oferty w środku nie ma tłumów, jedna dziewczynka przymierza sukienkę komunijną.

- Czy utrzymuję się ze świdwinian? - Grzegorz Czarny, właściciel sklepu uśmiecha się, słysząc pytanie: - Przyjeżdżają tutaj klienci z całego województwa i z innych miast, np. z Piły, Bydgoszczy, Poznania.

Grzegorz Czarny zajmuje się także produkcją sukien. Zatrudnia około stu osób i po upadku innych dużych zakładów odzieżowych jest głównym adresatem podań od bezrobotnych szwaczek.

- Niektórzy są chętni do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2573

Spis treści

Listy

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament