Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rusza pomoc dla wsi

19 marca 2002 | Ekonomia | JB

Program Sapard

Pierwsze wypłaty jeszcze przed latem

Rusza pomoc Unii dla wsi

 • EBOR: Strategia na lata 2002-2003
 • Rozmowa z Alainem Pilloux, odpowiedzialnym w EBOR za kraje kandydujące do Unii Europejskiej, i Janem Krzysztofem Bieleckim, przedstawicielem Polski w EBOR
 • KOMENTARZ: Nie wolno stracić ani eurocenta Po dwóch i pół roku opóźnień znika ostatnia przeszkoda w uruchomieniu Sapard - programu pomocy Unii Europejskiej dla wsi. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) spełnia warunki zarządzania programem - ujawnili wczoraj "Rz" audytorzy Komisji Europejskiej. Oznacza to, że wkrótce polska wieś otrzyma pomoc w wysokości ok. 750 mln euro.

  Wartość programu to 169 mln euro rocznie. Uwzględniając dofinansowanie ze środków krajowych - blisko ćwierć miliarda euro. Ponieważ dotąd nie ruszono kwot za 2000, 2001 i 2002 rok, w krótkim czasie wieś otrzyma 750 mln euro na przygotowanie do konkurowania z farmerami Unii.

  Pieniądze w czerwcu

  Raport audytorów trafi na biurko komisarza ds. rolnictwa Unii Franza Fischlera w ciągu miesiąca. To on podejmie ostateczną decyzję o uruchomieniu programu. W wywiadzie dla "Rz" 8 marca Fischler powiedział: - Mam nadzieję, że Sapard ruszy bardzo szybko, jeszcze na wiosnę.

  Pierwsze pieniądze z

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2573

Spis treści

Listy

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament