Targi pracy
- MBA odczarowane
- Wirtualne Targi Pracy Targi pracy Nawet najlepiej wykształceni mają problemy ze znalezieniem posady
MBA odczarowane
W trudnych czasach pracę może stracić nawet absolwent studiów MBA. Taki dyplom przestał być gwarancją zatrudnienia, ale nadal jest wyróżniającym punktem w życiorysie kandydata.
Po raz dziewiąty (19-20 marca) odbyły się targi pracy dla studentów i absolwentów programu Master of Business Administration Szkoły Businessu Politechniki Warszawskiej. Otworzył je Peter Driscoll, prezes PricewaterhouseCoopers w Polsce. Pierwszego dnia studenci i absolwenci mogli porozmawiać o możliwościach pracy w Andersenie, AT Kearney, D'Arcy Masius Benton & Bowles, Eli Lilly, Bertelsmann Media oraz PwC.
Większość z gości targów to słuchacze dziennych studiów International MBA. Nic dziwnego - w przeciwieństwie do kolegów ze studiów zaocznych (Executive MBA) wielu nie ma jeszcze pracy. Dla dużej części z nich jednak prestiżowe dla zwykłego śmiertelnika firmy doradcze, tworzące tzw. wielką piątkę (Andersen, PwC, Deloitte & Touche, KPMG, Ernst & Young), nie są - jak się okazuje - atrakcyjne. Często nie chodzi wcale o wynagrodzenie, ale o czas dla siebie, znajomych, rodziny.
- Jest taki dowcip, że jak zaczynasz pracę w wielkiej piątce to dają ci śpiwór i
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta