Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Razem znaczy taniej

07 maja 2002 | Dobra firma | RM
źródło: Nieznane

DZIAŁALNOŚĆ SOCJALNA FIRM

Fundusz nie może być wspólny, ale działalność socjalna - tak

Razem znaczy taniej

Przedsiębiorcy, którzy tworzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, zatrudniają najczęściej do jego obsługi dodatkowego pracownika albo zadania te powierzają specjaliście płacowemu czy kadrowemu. Niewielu jednak decyduje się na sposób mogący zminimalizować koszty finansowe i obciążenia formalne, czyli na wspólne prowadzenie działalności socjalnej z inną firmą.

Dlaczego wspólne prowadzenie działalności socjalnej przez dwóch czy więcej pracodawców nie jest zjawiskiem zbyt powszechnym - trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

- Sądzę, że możliwość taka jest rzadko wykorzystywana w praktyce - mówi prof. Bogusław Cudowski z Zakładu Prawa Pracy na Uniwersytecie w Białymstoku. - Nie zetknąłem się jeszcze z żadnym takim przypadkiem. Myślę, że pracodawcy mogliby wspólnie organizować jakieś przedsięwzięcia socjalne dla swoich załóg, np: ośrodek wypoczynkowy czy wypożyczalnię kajaków. W takich sytuacjach, ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2612

Spis treści

Listy

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament