Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemodne słowo cnota

07 maja 2002 | Publicystyka, Opinie | JF

Dlaczego młodzież należy wychowywać

Niemodne słowo cnota

Na początek garść pozornie niepowiązanych faktów. Sędzia fałszuje wydany przez siebie wyrok i zostaje uniewinniony z powodu niskiej szkodliwości społecznej czynu. Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni na takich samych stanowiskach. Dyrektor wiejskiego ośrodka kultury okrada gminę na 100 tys. zł i nie dość, że nie zostaje zwolniony, to jeszcze dostaje od rady gminy pieniądze na załatanie dziury. Babcia zapytana, dlaczego tak często wychodzi z wnuczką na spacer, mówi, że ktoś musi, a mama po powrocie z pracy gra na komputerze.

Kandydat podczas egzaminu na studia nie wie, kim był Józef Piłsudski. Cała wieś wie, że w jednej z rodzin dzieci są bite i molestowane, ale nikt nie powiadamia policji. Partia propagująca łamanie prawa odnosi sukces wyborczy. Połowa Polaków nie chce zgodzić się na sprzedaż ziemi, której nikt nie uprawia.

Niepełnosprawne pokolenie

Wszystko to świadczy o tym, co mniej lub bardziej świadomie odczuwamy. Społeczeństwo jest w katastrofalnej kondycji etycznej. Polak ma w głowie bałagan i sprawia wrażenie, że potyka się o własne nogi. Nie słucha tych, którzy umieliby mu pomóc. Fachowców nie rozumie, zresztą sam wie lepiej. Kościół natomiast...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2612

Spis treści

Listy

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament