Nieruchomości - budownictwo mieszkaniowe
- Rynek mieszkań używanych
- Co dalej z budownictwem
- Nietypowy biurowiec
Taniej nawet o 30 procent
KRYSTYNA MILEWSKA
W Warszawie ożywił się wtórny rynek mieszkań przy cenach niższych nawet o 20-30 proc. niż przed dwoma, trzema laty. Lokale z lat 60., 70. i 80. kupują klienci o mniej zasobnych portfelach. Nikt nie lubi wysokich "szaf" z wielkiej płyty, ale tylko tam można nabyć mieszkanie dla kilkuosobowej rodziny w cenie około 2500-2800 zł za jeden mkw.
Na wtórnym rynku dużym zainteresowaniem cieszą się małe lokale z większą ilością pokoi. - Klienci chętnie kupują trzypokojowe mieszkania o powierzchni 48-55 mkw. - mówi Katarzyna Kwiatkowska, wiceprezes zarządu agencji obrotu nieruchomościami K&G Partners. - Nieco mniejsze zainteresowanie jest kawalerkami. Osoby samotne interesują się dwupokojowymi lokalami o niewielkiej powierzchni np. 36-45 mkw.
Zdaniem Kwiatkowskiej, po likwidacji starej ulgi mieszkaniowej, zmniejszyło się nieco zainteresowanie nowymi budynkami. Ludzie są też ostrożniejsi przy inwestowaniu u deweloperów lub w spółdzielniach mieszkaniowych.
Sporym zainteresowaniem cieszą się też lokale wybudowane w latach 90., które właśnie pojawiają się na
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta