W pogoni za szansą
W pogoni za szansą
- Zanim zdecydujesz się na kurs, zapytaj jego organizatorów
- Przykładowe ceny kursów
- Mówią o kursach przygotowawczych Z kursów przygotowawczych korzysta coraz więcej uczniów. Czy wynika to z potrzeby zdobycia dodatkowej lub usystematyzowania dotychczasowej wiedzy? Czy jest to tylko moda i strach, że koledzy będą lepsi?
Kursy organizują uczelnie, ich poszczególne wydziały, organizacje studenckie oraz prywatne firmy. O tym, jak ostra jest między nimi walka, można przekonać się chociażby na przystankach autobusowych, gdzie we wrześniu i w czerwcu konkurencja nawzajem zdziera lub zakleja swoje ulotki. Jedne kuszą niską ceną i rabatami, inne "najlepszymi wykładowcami, znającymi problematykę egzaminów". Jak wybrać dobrą ofertę?
Uzupełnianie braków
Kursy mogą być roczne, semestralne, trzymiesięczne oraz intensywne dwu- lub jednotygodniowe (te ostatnie organizowane są w czerwcu tuż przed egzaminami). Odbywają się w weekendy i od poniedziałku do piątku. Jedne przygotowują pod kątem egzaminu na dany wydział, inne uczą poszczególnych przedmiotów. Uczniowie, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych, wybierają jeden lub nawet kilka. Zdarza się, że uczą się przez semestr, a nawet rok, a tuż
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta