Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawdy i mity budżetowe

17 października 2002 | Publicystyka, Opinie | EC

Od jednej ustawy nie można domagać się - jak robią to niektórzy członkowie RPP - niemożliwego

Prawdy i mity budżetowe

Z pewnością nie należy dokonywać zasadniczych reform restrukturyzacyjnych przy okazji uchwalania ustawy budżetowej. Ustawa ta ma inny, ścisły kalendarz i wymogi, jeśli chodzi o treść.

Jeden z zarzutów stawianych projektowi ustawy budżetowej na rok 2003 przez członków Rady Polityki Pieniężnej w opinii z 3 października oraz przez innych ekspertów brzmi: "w projekcie nie ma rozwiązań systemowych, które poprawiałyby strukturę wydatków budżetowych...", chodzi też o brak naprawy finansów publicznych oraz innych reform strukturalnych.

Podobne nadzieje na "ambitniejszą próbę zreformowania finansów publicznych" wiąże z projektem budżetu jeden z członków RPP, twierdząc w artykule w "Rzeczpospolitej" z 10 października, że "główną słabością projektu budżetu Grzegorza Kołodki jest niepodjęcie próby reformy systemu zabezpieczeń społecznych i opieki socjalnej" (Dariusz Rosati "Niewykorzystana szansa").

Nieznajomość realiów

Wypowiadanie takich ocen świadczy co najmniej o braku znajomości podziału kompetencji między organami władzy i administracji w państwie oraz podstawowych zasad legislacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2751

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Wybory samorządowe 2002

Zamów abonament