Jak odchudzić Amerykę
i chipsami. Urząd podatkowy oferuje ulgi osobom, które stracą na wadze.
Jak odchudzić Amerykę
56-letni Caesar Barber stał się z dnia na dzień sławny, pozywając do sądu McDonald'sa, Wendy's, Burger Kinga i Kentucky Fried Chicken. Czarnoskóry robotnik z nowojorskiego Bronksu, który ma 175 cm wzrostu i waży 130 kg, obarcza cztery amerykańskie fast foody odpowiedzialnością za swą otyłość i liczne choroby.
Barber, który przeszedł dwa zawały serca, cierpi na cukrzycę i nadciśnienie, twierdzi, że latami jadł hamburgery i frytki, wierząc, że są zdrowe. - Bary szybkiej obsługi zniszczyły mi życie. W reklamach nie mówi się ludziom, co tak naprawdę kryje się w serwowanym przez nie jedzeniu, a jest tam tłuszcz i jeszcze raz tłuszcz - powiedział po złożeniu pozwu. Domaga się nie tylko finansowej rekompensaty. Chce, by restauracje serwujące "szybkie dania" informowały o ich składnikach. Jak potoczą się losy pozwu, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że problemy Barbera to tylko przejaw wielkiego problemu, jaki stanowi w USA otyłość. Wystarczy przejść się po amerykańskiej ulicy, zwłaszcza w małych miastach, by przekonać się, że ludzie szczupli stanowią tu wyjątek.
Grubasy na cenzurowanym
Do niedawna na grubasów spędzających życie na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta