Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe stawki, wyższe sankcje

07 listopada 2002 | Dobra firma | AK
źródło: Nieznane

FIRMA NA RYCZAŁCIE

Ryczałt ewidencjonowany w 2003 r.

Nowe stawki, wyższe sankcje

  • NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W STAWKACH RYCZAŁTU

    Choć do wejścia w życie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, już niektóre zmiany - zwłaszcza te dotyczące stawek podatkowych - budzą emocje podatników.

    "Proszę o zainteresowanie się sprawą zryczałtowanego podatku od przychodów osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Pragnę zwrócić uwagę na nowelizację ustawy o ryczałcie, a w szczególności zmianę art. 12, gdzie dramatycznie, o ponad 100 proc., podwyższono podatki od usług (20 proc. od przychodu powyżej 4 tys. euro)! Dotychczas usługodawcy płacili 8,5 proc., niezależnie od wielkości tego przychodu. Ponieważ wiele firm wybrało ryczałt jako stosunkowo prosty do obliczenia podatek, może nie zdawać sobie sprawy z tych niesamowitych podwyżek" - pisze jeden z czytelników DOBREJ FIRMY.

    Jako że pytań o nowe stawki ryczałtu otrzymujemy wiele, poświęcimy im dziś więcej uwagi. Na początek uspokajamy - ci, co obecnie płacą ryczałt, nie powinni obawiać się podwyżek, o jakich pisze czytelnik. Dotychczasowe stawki tego podatku - 3 proc., 5,5 proc. oraz 8,5 proc. będą zachowane. Co więcej, w zasadzie wszystkie rodzaje działalności

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2768

Spis treści
Zamów abonament