Zapraszamy do Unii... trochę później
- Rozszerzenie z kalkulatorem
- Ostateczna propozycja
- Sondaż Zapraszamy do Unii... trochę później
Szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz skrytykował postawę UE w negocjacjach finansowych: - Taka małostkowość może mieć istotny wpływ na odbiór negocjacji przez opinię publiczną w Polsce. Komisarz Günter Verheugen przyznał, że w ostatniej fazie rokowań potrzebna jest elastyczność, także po stronie Brukseli.
FOT. PIOTR KOWALCZYK
- Polska wejdzie do Unii Europejskiej między 1 stycznia a 1 czerwca 2004 r. - oświadczył wczoraj w Warszawie unijny komisarz ds. rozszerzenia Günter Verheugen. Za każdy miesiąc opóźnienia zapłacimy mniejszą składkę do budżetu UE, ale dostaniemy też mniejsze dopłaty dla rolników. Niezmieniona zostanie za to kwota przyznanych funduszy strukturalnych.
Dokładna data rozszerzenia ma być znana w poniedziałek, po spotkaniu szefów MSZ krajów "15". Prawdopodobnie będzie to początek kwietnia, maja lub czerwca. Verheugen wykluczył, że rozszerzenie może się przesunąć jeszcze bardziej.
Komisarz tłumaczył, że nie możemy wejść do Unii pierwszego stycznia, bo parlamenty krajów członkowskich nie zdążą ratyfikować traktatu akcesyjnego. - Nie należy się łudzić, że wraz z zakończeniem negocjacji w
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta