Na świecie
Porozumienie dokerów
Dokerzy i inni pracownicy portowi zachodniego wybrzeża USA zawarli w sobotę porozumienie z pracodawcami, co kończy konflikt grożący blokadą portów. W odpowiedzi na strajk dokerów zarządy portów ogłosiły pod koniec września lokaut. Zakończył go po 10 dniach prezydent George W. Bush, zaniepokojony groźbą załamania się amerykańskiego handlu ze strefą Pacyfiku. Na mocy rzadko stosowanej antystrajkowej ustawy Tafta-Hartleya z 1947 roku prezydent nakazał portowcom powrót do pracy. Wartość ładunków, przechodzących przez porty zachodniego wybrzeża - od Seattle na północy po San Diego na południu - sięga 300 mld dolarów rocznie.
Francja: początek blokad
Mimo że w niedzielę wieczorem rozmowy protestujących kierowców ciężarówek z pracodawcami jeszcze trwały, na autostradę A20 w departamencie Correze wyjechały tiry. Wcześniej kierowcy ciężarówek zablokowali bazar w Lomme, w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta