Unijne odrabianie strat
Unijne odrabianie strat
Nastroje konsumentów w styczniu nieco się poprawiły. To reakcja na wyniki szczytu w Kopenhadze, przy czym ta poprawa w jednakowym stopniu dotyczy oceny klimatu gospodarczego i skłonności do zakupów.
Perspektywa wejścia do Unii tłumaczy lekki spadek lęku przed bezrobociem oraz nadzieję na poprawę własnej sytuacji finansowej. Jest jednak przyczyną niespodziewanie dużego wzrostu oczekiwań inflacyjnych.
Poprawa nastrojów jest jednak niewielka: wzrost wskaźnika optymizmu konsumentów o 3 punkty oznacza "odrobienie" niespełna połowy strat z grudnia. Ponadto styczniowy sondaż Ipsos-Demoskop nie wskazuje na powrót do trendu wzrostowego z ubiegłego półrocza. Po Kopenhadze można było spodziewać się nieco większego przypływu optymizmu, zwłaszcza że załamanie wskaźnika w grudniu w dużej mierze wynikało z obaw o losy integracji z UE. Zdaniem większości respondentów, w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta