Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tajemnice Krajowej Rady

10 marca 2003 | Publicystyka, Opinie | ma.s. LZ
źródło: Nieznane

PO DZIESIĘCIU LATACH OD POWSTANIA Do KRRiTV miały być wybierane osoby wyróżniające się wiedzą z dziedziny mediów. Praktyka jest taka, że trafiają do niej partyjni nominaci.

Tajemnice Krajowej Rady

Przewodniczący KRRiTV Juliusz Braun (stoi) i jej sekretarz Włodzimierz Czarzasty podczas obrad Sejmowej Komisji Kultury nad nowelizacją ustawy o RTV. Obok Aleksandra Jakubowska, szefowa gabinetu politycznego premiera

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Skład Krajowej Rady

MAŁGORZATA SUBOTIĆ

- Cieszcie się, że w ogóle dajemy wam koncesję, bo przecież nie musimy tego robić - obwieścił dwa lata temu przedstawicielom radia RMF FM Juliusz Braun, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. To ona pozwala, bądź uniemożliwa prywatnym nadawcom zarabianie dużych pieniędzy. Decyduje, kto będzie miał narzędzie politycznego oddziaływania, jakim są publiczne media, a przede wszystkim TVP. Obie pokusy, zarówno biznesowe jak i polityczna, są bardzo silne.

Ile to kosztuje

Kiedy rada rozpoczynała, kosztowała budżet państwa 1,7 mln zł. W tym roku przeznaczono z pieniędzy podatników na jej działalność 22 mln zł. KRRiTV zatrudnia ponad 160 osób.

"Przeczytałem bardzo wyraźnie wasze sprawozdanie i nie mogę się pozbyć wrażenia, że cały ten sprawozdawczy rok, no może 90...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2869

Spis treści
Zamów abonament