Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kapitał zaufania

10 maja 2003 | Publicystyka, Opinie | SD

MOIM ZDANIEM

Kapitał zaufania

Gdy mówi się o kapitale przedsiębiorstwa, ma się zwykle na myśli jego środki trwałe i obrotowe, własność przemysłową i rozpoznawalny znak. Ale przedsiębiorstwa mają też - lub nie - kapitał etyczny, czyli zaufanie klientów, dostawców i pracowników. Znaczenie tego kapitału bywa niedoceniane. A przecież często - a może nawet z reguły - to właśnie kapitał etyczny i zaufanie panujące wewnątrz firmy decydują o możliwościach jej rozwoju, a także o tym, jak będą pracować jej pracownicy. Od tego właśnie często zaczyna się kryzys w firmie; z kolei szukanie z niego wyjścia zaczyna się od odnowy etycznej. Etykę i klimat zaufania buduje się przez przykłady. Główne znaczenie ma tu postawa zarządzających i waga, jaką przywiązują do etyki w prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Do etyki w przedsiębiorstwie można podejść na wiele sposobów. Można sprawdzić, czy ustalono normy postępowania, i czy są spójnie stosowane przez zarządzających oraz pracowników. Można także patrzeć,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2919

Spis treści

Nauka i Technika

Zamów abonament