Najlepsze praktyki
Najlepsze praktyki
MICHAŁ BONI
Jesteśmy w Unii Europejskiej. Trzeba teraz sensownie wykorzystać czas najbliższych kilkunastu miesięcy, by efektywnie przygotować się do integracji z UE i wchłonięcia środków z funduszy strukturalnych i europejskiego funduszu społecznego (EFS). W sferze polityki rozwoju zasobów ludzkich, w tym pierwszym okresie do 2006 roku, powinniśmy umieć skutecznie zagospodarować z samego EFS przeszło 1,2 mld euro.
O czym jednak warto pamiętać dodatkowo wchodząc do Unii Europejskiej?
Możliwe do otrzymania środki będą stanowiły więcej niż podwojone sumy, jakie w tym okresie mogą znaleźć się w Funduszu Pracy na aktywną politykę zatrudnienia. Lecz oprócz pieniędzy liczy się też metoda i jakość działania na rynku pracy. W Unii powszechną zasadą krajowej polityki w tym względzie jest wykorzystywanie dobrych praktyk, stosowanych w różnych państwach. Wówczas można spotęgować efektywność stosowanych narzędzi. Dokonywana obecnie analiza europejskiej strategii zatrudnienia - w celu przyjęcia jesienią jej korekty - odnosi się zarówno do sukcesów (10 milionów miejsc pracy w ostatnich 6 latach), jak i porażek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta