Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zostanie z holdingów

16 lutego 1995 | Ekonomia | ES

Debata nad "ustawą cukrową"

Co zostanie z holdingów

-- Z dniem 1 października weszła w życie ustawa z 26 sierpnia 1994 r. o regulacji rynku cukru i przekształceniach własnościowych w przemyśle cukrowniczym -- pisze do przewodniczącego Senackiej Komisji Rolnictwa minister Andrzej Śmietanko. I przypomina, że stworzyła ona podstawy do: uregulowania produkcji i ceny cukru, zapewnienia producentom buraków cukrowych stałej dochodowości, obniżenia kosztów produkcji cukru, rozwoju eksportu. Dla osiągnięcia tych wszystkich celów rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 października ub. roku określono maksymalną ilość cukru, jaka może być wyprodukowana w tegorocznej kampanii (1800 tys. ton) oraz ustalono minimalną cenę zbytu cukru do dnia 30 września br. (9600 zł, czyli 96 groszy za kilogram) .

Aktualny stan jest taki: żadna z cukrowni nie wie, ile w tym roku wolno jej wyprodukować cukru, natomiast plantatorzy, którym ustawa cukrowa miała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 406

Spis treści
Zamów abonament